RegistrerenAanmelden

Internetrekening kan dubbele opbrengen van gewoon spaarboekje

Beeld uit 2005. Toen intrest nog intrest was en sparen loonde.

Een wereld van verschil zouden we het niet noemen. Maar toch. Tussen 2,55 procent in het totaal (bij internetbank Fortuneo op de Plus Fidelity rekening) en 0,90 procent bij de meeste grootbanken is meer dan van enkel naar dubbel. Die hogere rendementen zijn te behalen op zogenaamde getrouwheidsrekeningen; rekeningen waar de getrouwheidspremie hoog is en waar je de grootste brok rente pas krijgt als het geld er 12 maanden onafgebroken uitstaat. Ook de gewone rekeningen bij internetbanken leveren een stuk meer op dan bij de traditionele spelers.

GrootbankenBasis-
rente
Getrouw-
heidspr.
Totaal
Belfius klassieke rek.0,60%0,30%0,90%
Belfius getrouwheidsrek.0,50%1,25%1,75%
BNP klassieke rek.0,60%0,30%0,90%
BNP Fortis premium online0,75%1%1,75%
ING Groen boekje0,75%0,25%1%
ING Lion premium1%1%2%
KBC Spaarrek.0,60%0,30%0,90%
InternetbankenBasis-
rente
Getrouw-
heidspr.
Totaal
Fortuneo Plus1,70%0,40%2,10%
Fortuneo Plus Fidelity1,05%1,50%2,55%
Keytrade Azur1,30%0,30%1,60%
Keytrade High Fidelity0,75%1,50%2,25%
Money You Flex Sparen1,75%0,40%2,15%
Money You Plus Sparen1,20%1,25%2,45%
NIBC Direct gewone rek.1,70%0,40%2,10%
NIBC Direct getrouwheidsrek.0,95%1,50%2,45%
Rabobank.be spaarrek.1,50%0,30%1,80%
Rabobank.be Plus account0,65%1,50%2,15%

Op de tabel hiernaast kun je de rendementen aflezen. De internet getrouwheids-rekeningen zijn groen gekleurd.

KBC heeft maar één spaarboekje in de aanbieding. Alle andere instellingen hebben meerdere rekeningen.

Vrij groot verschil

Het verschil tussen de groene en zwarte rijen is telkens vrij groot. Met enerzijds de klassieke spaarrekening waar de getrouwheidspremie in het beste geval 0,40 procent van de vergoeding uitmaakt. En anderzijds de internetrekeningen waar de getrouwheidspremie alleen al 1,50 procent kan vertegenwoordigen.

Wie zijn centen zeker een jaar kan missen en het verlies aan koopkracht wil minimaliseren (de geboden rendementen compenseren amper voor inflatie) overweegt beter een overstap naar zo’n internet getrouwheidsrekening. Of een overstap van een grootbank naar een internetbank. Want bij deze laatsten brengen de gewone internetrekeningen soms meer op dan wat je bij een grootbank voor een internet getrouwheidsrekening kunt vangen.

Verlaging op komst

KBC heeft de rente op haar spaarboekjes met ingang vanaf 16 februari met 0,10 procent verlaagd. Dat voorbeeld zal nog door een aantal andere banken gevolgd worden. Ondermeer Money You en NIBC direct hebben al tariefverlagingen aangekondigd (tabel toont voor zover bekend nieuwe tarief vanaf later deze week). Fortuneo zal “waarschijnlijk” volgen.

Opgepast bij overstap

Overweeg je een overstap, zelfs naar een andere rekening bij dezelfde bank, kijk dan goed naar het aandeel van de getrouwheidspremie. Want die ben je kwijt voor het geld dat er geen 12 maand gestaan heeft.

Tags: , , , , , , .

Jouw mening Geef nu je mening

Er zijn nog geen reacties op “Internetrekening kan dubbele opbrengen van gewoon spaarboekje”.


Geef je mening

Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.