De brandverzekering wordt dit jaar nog maar eens duurder (zucht). Enkele maatschappijen hebben afgelopen maand al premieverhogingen in het vooruitzicht gesteld. Ben je het daar niet mee eens, weet dan dat een brandverzekering niet verplicht is en dat je er relatief gemakkelijk van af geraakt.
De uitleg van de sector is nu dat het aantal schadegevallen door stormen en overstromingen zodanig stijgt de laatste jaren dat de brandverzekering niet meer rendabel is. Volgens de consumentenorganisatie Test-Aankoop is de sector ook administratief te zwaar georganiseerd, zoals ons overheidsapparaat. De commissie voor de makelaars zou een hap uit het budget nemen.
Maar in tegenstelling tot onze te vette overheid die de factuur altijd doorschuift, kun je je verzekeraar wél dumpen. Leve de vrije concurrentie.
50 ways te leave your lover…
De verzekeringsmaatchappij moet als ze de premie wil optrekken dit minstens 4 maanden voor de vervaldag meedelen aan de verzekeraar. Als verzekerde moet je ten laatste 3 maanden voor de vervaldag je verzekeringscontract opzeggen. Concreet heb je dus 1 maand de tijd na de bekendmaking van de premieverhoging door de verzekeraar om met een aangetekende brief te bedanken.- Maar in de praktijk loopt het meestal niet zo. De meeste verzekeraars melden pas op vervaldag wat de nieuwe, hogere premie zal zijn. In dat geval heb je nog 3 maanden de tijd om – zonder kosten – op te zeggen. Ook dat doe je met een aangetekende brief (een alternatief is de brief persoonlijk overhandigen en een ontvangstbewijs vragen).
- Goed om weten is ook dat je bij een geschil over een schadegeval – incasseren en uitbetalen gebeurt niet even vlot – ook zonder veel rompslomp van de verzekeraar af geraakt. Als je binnen de maand na de tegenvallende betaling of weigering van betaling van de schade aangetekend opzegt, ben je vrij. Zoals bij de telefoonoperatoren zal de nieuwe verzekeringsmaatschappij waar je aanklopt meestal graag de administratieve rompslomp die daarbij komt kijken voor haar rekening nemen.
Lees verder: Dit hangt al in de lucht / Geen verzekering of een buitenlandse?
Pagina's: 1 2















Rudy – 6 maart 2012 om 14u43
Wees toch maar voorzichtig om zulke “raad” te geven.
Mogen zij die hun polis opzeggen bij u langskomen als er ernstige schade is veroorzaakt bij hen zelf en of de buren.
Weet ook dat de brandpolis, met al zijn waarborgen (al dan niet facultatief), nog steeds GEEN onder- houdscontract is. En evenmin als een toegelaten bron van inkomsten moet bekeken worden.
Groeten
Ongepast?
maurice – 6 maart 2012 om 22u54
Waarom weer die opslag bij de gewone mens halen ,waarom niet bij die mensen die zonnepanelen hebben die zijn toch ook een groter risico of vinden jullie van niet ge moet maar de gegevens halen in brusselt of bij de belastingen of de electriciteitsmaatschappijen ge zoud enkele mijoenen bij elkaar halen leuk tipje
Ongepast?